menuordersearch
owj1.com

انتخاب و استفاده ی موثر از یک پدومتر( یک قدم شمار)

تماس با ما پاسخگوی سریع 09106454535
جستجو
۱۳۹۵/۶/۶ شنبه
(0)
(0)
انتخاب و استفاده ی موثر از یک پدومتر( یک قدم شمار)
انتخاب و استفاده ی موثر از یک پدومتر( یک قدم شمار)
انتخاب و استفاده ی موثر از یک پدومتر( یک قدم شمار)

اگرچه پدومتر های ماشینی اولیه غیر قابل اطمینان تصور می شدند؛ پدومتر های الکترونیکی توسعه یافته در اوایل دهه 1990 به طور قابل توجهی دقیق و قابل اعتماد بودند. پدومتر ها توانایی ثبت فعالیت های حرکتی مانند قدم زدن، آهسته دویدن و دویدن را دارا هستند. آن ها گام ها را طی فعالیت هایی همچون دوچرخه سواری، پارو زدن و تمرینات بالا تنه نمی شمارند. پدومتر ها از لحاظ قیمتی، مکانیسم درونی و ویژگی ها می توانند متفاوت باشند.

قیمت
بسته به ویژگی هایشان، پدومتر ها به طور معمول قیمتی بین 10$ تا 50$ دارند.

ویژگی ها
بعضی از دستگاه ها هم فاصله پیموده شده و هم کالری سوخته شده را محاسبه می کنند. به طور کلی، پدومترها دقت زیادی در محاسبه گام ها، دقت کمتری در محاسبه مسافت پیموده شده و حتی دقت کمتری نیز تخمین کالری مصرف شده دارند. محاسبه مسافت پیموده شده نیازمند وارد کردن طول گام کاربر به دستگاه است در حالی که برای محاسبه کالری مصرف شده می بایست وزن فرد را به دستگاه داد. چراکه گام ها واحد های اساسی یک دستگاه پدومتر است در صورتی که دیگر ویژگی های این دستگاه وابسته به دقت و صحت شمارش گام ها توسط دستگاه است.
 همچنین بعضی از دستگاه های جدیدتر مجموع زمان سپری شده برای پیاده روی با شدت متوسط را تخمین می زنند.

انتخاب یک پدومتر                             
سوالات زیر هنگام انتخاب یک پدومتر باید در نظر گرفته شود:

به چه ویژگی هایی بیشتر علاقه مند هستم؟
پدومتر ها در شمارش گام ها عالی هستند، بنابراین خرید یک گام شمار دقیق باید هدف اولیه باشد.

چگونه می توانم دقت یک پدومتر را امتحان کنم؟
یک روش برای امتحان کردن دقت پدومتر اجرای تست 20 قدم است. برای انجام این کار، دستگاه را بر کمربند یا بند شلوار خود در راستای زانو در همان طرف بدن قرار داده و پدومتر را به صفر ریست کنید.  20 قدم با سرعت معمولی گام بردارید. بررسی کنید که آیا پدومتر بین 18 تا 22 قدم را اندازه گیری کرده باشد. اگر اینچنین بود، دستگاه احتمالا یک گام شمار منطقی و دقیق است. اگر چنین نبود، دستگاه را روی کمربند یا بند شلوار خود جا به جا کنید و تست را دوباره انجام دهید. اگر پدومتر شما دوباره در این تست ناموفق بود، به دنبال خرید نوع دیگری باشید.

چه عواملی بر دقت یک پدومتر اثر می گذارند؟
مطالعات نشان داده است که فاکتور های مختلف می توانند به طور بالقوه بر روی دقت شمارش گام های پدومتر اثر بگذارند( برای مثال سرعت حرکت، نوع بند شلوار و اندازه دور شکم). به طور کلی، بیشتر پدومتر ها در سرعت 2.5 مایل برساعت یا بیشتر از آن دقیق هستند. اما حتی بعضی از پدومتر های بسیار دقیق نیز گام ها را در سرعت پایین تر اشتباه می شمرند. پدومتر ها عموماً هنگامی که به بند شلوار محکم در وضعیت عمودی وصل شوند، گام شمار های دقیق تری هستند. معمولا بند شلوار های شل منجر به ناچیز شماری قابل توجه گام ها می شوند. اندازه دور شکم نیز می تواند دقت را تحت تاثیر قرار دهد. تغییر در زاویه یا شیبی که پدومتر روی کمربند بسته می شود یا حتی باز شدن کمربند، پدومتر را در معرض خطا در شمارش گام ها قرار خواهد داد.

چگونه از یک پدومتر به عنوان ضمیمه برنامه پیاده روی خود استفاده کنم؟
سطح پایه فعالیت های فیزیکی خود را مشخص کنید. برای این منظور، پدومتر را برای یک هفته کامل بدون توجه به روال معمول خود استفاده کنید. اگر به طور معمول فعال هستید، این حرکت را ادامه دهید؛ اما، اگر گاها فعالیت دارید، این فعالیت یک هفته ای را آغاز نکنید. شما میتوانید از این شاخص گام به منظور طبقه بندی سطح فعالیت هایتان در هر روز استفاده کنید. (به یاد اشته باشید که اگر شما به طور منظم در فعالیتهای بدون گام برداشتن شرکت داشته باشید گامهای روزانه شما به طور صحیح سطح فعالیت شما را نشان نمیدهد.). برای اکثر بالغین سالم ده هزار گام در هر روز یک مقدار قابل قبول است. اگر که تعداد گامهای شما در ابتدا از این مقدار کمتر است سعی کنید این مقدار را در هر روز یک هزار گام در طول دو هفته افزایش دهید. در یک مایل حدود 2000 گام وجود دارد. پدومتر همچنین میتواند به منظور فعالیت فیزیکی بیشتر موجب ایجاد انگیزه در کودکان شود. این میزان در کودکان فعال معمولا بین 12000 تا 16000گام به طور روزانه می باشد. برای افزایش تعداد گام ها در روز به دنبال موقعیت های بیشتر برای فعال بودن باشید. مثلا به جای اسانسور از پله استفاده کنید یا ماشین را دورتر پارک کرده تا بیشتر پیاده روی کنید(اگر ایمنی لازم در این زمینه وجود داشته باشد) یا بعد از کار پیاده بروید. بنابراین پدومتر گام های بیشتری را ذخیره میکند. پس حتی اضافه کردن هرمقدار کمی هم به صورت معمول میتواند تغییرات بزرگی را ایجاد کند.
 
logo-samandehi
ایمیل شرکت: info@owj1.com