menuordersearch
owj1.com

رابطه‌ی جنسی و افزایش کارایی بدن

تماس با ما پاسخگوی سریع 09106454535
جستجو
۱۳۹۵/۵/۲۷ چهارشنبه
(0)
(0)
رابطه‌ی جنسی و افزایش کارایی بدن
رابطه‌ی جنسی و افزایش کارایی بدن
رابطه‌ی جنسی و افزایش کارایی بدن

رابطه‌ی جنسی و افزایش کارایی بدن
پیشگفتار: در این مبحث به رابطه‌ی بین روابط جنسی و چگونگی تأثیرات آن بر هورمون‌ها و عوامل بیولوژیکی بدن می‌پردازیم. همچنین تأثیرات مثبت و منفی که بر ورزشکار می‌گذارد را مورد بررسی قرار داده‌ایم. این مبحث می‌تواند کمک بسیار زیادی به ورزشکاران و مربیان حرفه‌ای بکند تا پیشرفت چشمگیری داشته باشد.
آیا فعالیت سالم جنسی می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند؟ آیا فعالیت سالم جنسی می‌تواند کیفیت زندگی را بهبود دهد؟ آیا فعالیت سالم جنسی می‌تواند از طریق کمک به عضله سازی، عملکرد بدنی را (عملکرد ورزشی)افزایش دهد؟
پاسخ هر سه پرسش، مثبت است.
بسیاری از ورزشکاران، علاقه‌مند به دریافت اطلاعاتی درباره رابطه جنسی و چگونگی تأثیر آن بر افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن، توانایی‌های جسمانی و کیفیت زندگی هستند.
آیا شب پیش از مسابقه باید پرهیز کنند یا خیر؟ آیا مقاربت، میزان تستوسترونشان را افزایش می‌دهد یا کاهش؟ پاسخ‌هایی کامل علمی برای این پرسش‌ها وجود دارند. در این مبحث، به جدیدترین تحقیقات درباره رابطه جنسی و تأثیرش بر عملکرد ورزشی پرداخته می‌شود

تحقیقات علمی بر روی فعالیت جنسی
 ارتباط میان فعالیت جنسی و عملکرد غدد درون‌ ریز ، اخیراً در مراکز تحقیقاتی علمی مورد مطالعه جدی قرار گرفته است.

مقاربت و عملکرد سیستم ایمنی
تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که پس از انزال ناشی از تحریک، نوسانات هورمونی رخ می‌دهند و چنین انزال‌هایی به افزایش مقدار آدرنالین، پرولاکتین و سلول‌های دفاعی(+cd3_cd16+cd56) کمک می‌کنند. این تحقیق ، اولین مورد از نوع خود برای یافت توضیحی درباره تأثیرات تقویتی انزال ناشی از مقاربت بر سیستم ایمنی بدن است. طبق این تحقیق، احتمالا(انزال هنگام خواب)، تأثیری بر این ویژگی‌های سلامتی بخش ندارد.

مقاربت ، دوپامین، آدرنالین و تحریک
مقاربت ، ترشح دوپامین را تسهیل می‌کند. دوپامین (C8H11NO2) یک ناقل عصبی و مونوآمین ساده است که در ترکیب و ترشح اپی نفرین (آدرنالین) نقش دارد. افزایش ضربان قلب که همراه با تحریک جنسی رخ می‌دهد، یکی از تأثیرات دوپامین بر ترشح آدرنالین است

دوپامین
دوپامین، هورمون "احساس خوشایند" است و به همین دلیل، در اعتیاد و رفتارهای لذت جویانه نقش دارد. از آنجا که طبق تحقیقات، هورمون‌ها نقشی در انحراف جنسی ندارند، شاید دوپامین، زمینه اعتیاد و تحریک جنسی باشد.

مقاربت و سرطان پروستات
حدود 70% مردان بالای 65 سال، به سرطان پروستات مبتلامی‌شوند. طبق برآورد انجمن سرطان آمریکا، سالانهحدود 000,250مورد جدید به مبتلایان این بیماری در آمریکا اضافه می‌شود.پیش از مطالعه علمی فرایند انزال، تصور می‌شد که انزال‌های مکرر با افزایش احتمال سرطان پروستات مرتبط باشد. تحقیقات اخیر، نه تنها این باور را رد کردند، بلکه نشان دادند که افزایش تکرار انزال در اواسط تا اواخر دهه سوم زندگی(20 تا 30 سالگی)، با «کاهش» احتمال سرطان پروستات ارتباط دارد!
مراکز تحقیقاتی و پزشکی معتبر، بر این باورند که افزایش تکرار انزال، از طریق پاک کردن پروستات از مایع منی که ممکن است حاوی مواد سرطان‌زای مخرب دی ان ای (DNA)باشد، از آسیب پروستات جلوگیری می‌کند.

مقاربت و سلامتی قلب
بر اساس گزارش سال 1999 موسسه هینز 61% بزرگسالان، مبتلا به اضافه وزن هستند و 15% این تعداد به گونه‌ای خطرناک و مهلک چاق هستند. چاقی و عوارض ناشی از آن، به شدت بر سلامتی قلب تأثیرمی‌گذارند. چربی اضافی بدن و میزان بالای تری گلیسرید خون ممکن است به بیماری فشار خون، دیابت و بیماری‌های قلبی-عروقی منجر شوند. خوشبختانه، تحقیقات نشان داده‌اند که تحریک جنسی، ترشح آدرنالین و گرمازایی بدن (چربی سوزی) را افزایش می‌دهد. آدرنالین، برای تولید انرژی، وارد بافت ادیپوز (چربی) می‌شود. همین پدیده، علت ارتباط فعالیت جنسی و لاغری را توضیح می‌دهد

تستوسترون
تستوسترون، مسئول رشد عضلانی است و در غیاب آن، عضله، رشد نمی‌کند. به همین دلیل، ورزشکاران برای افزایش میزان تستوسترون و عملکرد بدنی‌شان، دست به اقداماتی گوناگون، از مصرف انواع گیاهان و داروهای گیاهی، ویتامین‌ها و مواد معدنی گرفته تا هورمون سازها، استروییدسازها و حتی استروییدهای ممنوع می‌زنند. مکمل‌های غذایی، بر تغییر میزان هورمون تأثیر دارند، اما چون به دلیل مصرف ماده مورد نظر، بدن تولید آن را کاهش می‌دهد، اغلب، تأثیر خود را در دراز مدت از دست می‌دهند. در این صورت، رشد عضلانی متوقف می‌شود. افزایش طبیعی میزان تستوسترون، با تمرین، تغذیه و رابطه جنسی درست، صورت می‌گیرد. تأثیرات مثبت تغذیه، تمرین و استراحت بر رشد عضلانی، از مدت‌ها پیش، در متون علمی تائید شده بود اما به‌کارگیری فعالیت جنسی درست، به‌عنوان روشی برای تسریع رشد عضلانی، به تازگی مورد مطالعه و تحقیق جدی قرار گرفته است. محققان چینی، در سال 2003،تحقیقی را روی 28 مرد داوطلب انجام دادند. این عده، به مدت یک هفته از انزال محروم بودند. میزان تستوسترون سرم (سرم خون) آن‌ها، هر روز آزمایش می‌شد. تحقیق چینی‌ها، اولین مورد سنجش تأثیر تکرار انزال بر میزان تستوسترون سرم بود و نتایج هم جالبی هم داشت.
دانشمندان، دریافتند که عدم انزال در شش روز اول، هیچ تأثیری بر میزان تستوسترون سرم نداشت. در روز هفتم، تستوسترون سرمتا 145/7% میزان پایه، افزایش می‌یافت و سپس در روز هشتم، به‌سرعت کاهش پیدا می‌کرد.
محققان، کاهش تستوسترون در روز هشتم را به دلیلتأثیر بازدارنده ترشح "لوتینایزینگ هورمون" (هورمونی که از بخش پیشین غده هیپوفیز ترشح می‌شود و در مردان، باعث تحریک تولید تستوسترون توسط سلول‌های درون شبکه‌ایبیضه‌هامی‌شود) می‌دانند. لوتینایزینگ هورمون، برای تولید تستوسترون، ضروری و تعیین کننده میزان تستوسترون آزاد است. عمل بازدارندگی این هورمون، باعث بازگشت تستوسترون به میزان عادی می‌شود. بر اساس این تحقیق، معلوم شد که تکرار فعالیت جنسی و انزال، بر میزان تستوسترون تأثیرمی‌گذارد. عدم انزال به مدت هفت روز، موجب یک افزایش ناگهانی در مقدار تستوسترون می‌شود. به نظرمی‌رسد که این افزایش ناگهانی تستوسترون، بر رشد عضلانی و بهبود پس از تمرین، مؤثر باشد. 

یک قانون هورمونی
 تحقیقات علمی، ما را در شناخت مسیر و تعیین جهت درست کمک می‌کنند. آنچه در ادامه می‌خوانید، به‌خوبی با آخرین یافته‌های علمی درباره روابط و فعالیت‌های جنسی و ارتباطشان با عملکرد فیزیولوژیکی، هماهنگی دارند.
1.    چون میزان تستوسترون، در حضور مقادیر زیاد انسولین، کاهش پیدا می‌کند، وعده غذایی پیش از تمرین باید حاوی انواع چربی و پروتئین باشد که تأثیر ناچیزی بر ترشح انسولین دارند
2.    تحقیقات، نشان داده‌اند که تحریک جنسی، میزان تستوسترون را افزایش می‌دهد؛بنابراین، قرار گرفت در معرض تحریک جنسی پیش از تمرین، برای ورزشکاران مفید است و بدین ترتیب می‌توانند با مقدار تستوسترون و قدرت بیشتری به تمرین بپردازند
3.    پس از تمرین، باید یک معجون پروتئینی همراه با روغن تخم کتان یا زیتون خورد. انواع چربی، نفوذ هورمون‌های جنسی را از دیواره سلول‌ها، تسهیل می‌کنند.
4.    انزال در یک ساعت پس از تمرین، به افزایش مقدار طبیعی سلول‌های دفاعی بدن و در نتیجه بهبود عملکردسیستم ایمنی و تقویت توانایی بازسازی بدن کمک می‌کند. افزایش سلول‌های دفاعی، مانع تأثیرات نامطلوب تمرین بیش ازحد می‌شود.

بمنظور به حداکثر رساندن میزان تستوسترون، می‌توان انزال را به مدت هفت روز به تعویق انداخت و روز هفتم را با سنگین‌ترین جلسه تمرین یا روز مسابقه هماهنگ کرد. در این صورت، انزال باید در روز هفتم و پس از تمرین، طبق آنچه گفته شد، صورت بگیرد تا از اثر منفی لوتینایزینگ هورمون در روز هشتم، پیشگیری شود. از نوسانات طبیعی تستوسترون، فقط در صورت تمرین و تغذیه درست می‌توان بهره برد. اگر تغذیه یا تمرین، نامناسب باشد و میزان انسولین یا استروژن افزایش یابد، تستوسترون، هورمون رشد و هورمون "شبه انسولین عامل رشد 1"  ، بشدت تحت تأثیر قرار می گیرند و رشد عضلانی متوقف می‌شود.
logo-samandehi
ایمیل شرکت: info@owj1.com