menuordersearch
owj1.com

کنزیوتیپ چیست و چه کاربردی دارد؟

تماس با ما پاسخگوی سریع 09106454535
جستجو
۱۳۹۵/۵/۲۷ چهارشنبه
(0)
(0)
کنزیوتیپ چیست و چه کاربردی دارد؟
کنزیوتیپ چیست و چه کاربردی دارد؟
کنزیوتیپ چیست و چه کاربردی دارد؟
احتمالا بسیاری از شما در تلویزیون در رویدادهای ورزشی انواع متفاوتی از نوارها را روی بدن ورزشکاران مختلف دیده اید. اگر شما کنجکاو هستند، بهتر است بدانید که این نوع از نوار بندی کنزیوتیپ نامیده می شود. اما ممکن است ذهتتان درگیر شود که کنزیوتیپ چیست و برای چه چیزی از آن استفاده می شود؟

یک داستان کوچک پشت کنزیوتیپ است. در ژاپن، دکتر کنزو کیز در سال 1979 اولین بار از روش کنزیوتیپ استفاده کرد. او یک کارویوپراکتر بود و به عنوان یک متخصص طب سوزنی هم فعالیتهای فیزیوتراپی انجام می داد. دکتر کنزیو کیز متوجه شد که کایروپراکتیک (به عنوان مثال ماساژ درمانی ، مراقبت کایروپراکتیک، و درمان های فیزیکی ) برای درمان بیماری های مختلف بسیار موثر هستند، اما اغلب اثرات موقتی دارند. او می خواست برای افزایش اثربخشی درمان، چیزی را برای مشتریان خود به کار گیرد که فاصله بین جلسات ملاقات با بیمار را با افزایش نتایج پایدار بیشتر کند. روش کنزیوتیپ در سال 1995 به ایالات متحده و در سال 1996 به اروپا معرفی شد، و ممکن است تعجب کنید که روش کنزیوتیپ در بیش از یک دهه به تمام دنیاسرایت کرد.

نکته مهم در مورد کنزیوتیپ این است که این امکان را فراهم می کند که شما طیف وسیعی از حرکت را انجام دهید، ولی نه آنقدر که به شما آسیب بیشتری برسد. در اغلب موارد ، اگر شما در وسط یک رویداد ورزشی هستید ، قدرت کشسانی کنزیوتیپ با هدف تثبیت بیشتر خواهد بود. در حال حاضر ، بدانید که اگر شما در وسط یک رویداد ورزشی هستید، کنزیوتیپیک نوار کمکی است که شما را برای ادامه این رویداد کمک خواهد کرد. اما پس از اتمام رویداد شما حتما باید مراقبت های پزشکی خود را دنبال کنید.

برای توانبخشی
از جنبه های مهم کنزیوتیپ برای ورزشکاران مقوله ی توانبخشی است. ورزشکاران حرفه ای به کرات پس از یک رویداد ورزشی خستگی و شکستگی و یک ورزشکار غیر حرفه ای بیش تمرینی را تجربه کرده است، در هر دو مورد توانبخشی مورد نیاز است. با استفاده از کنزیوتیپ می توانید در جلسه فیزیوتراپی درمان خود را از طریق بافت فاسیایی اثر بخش تر کنید. این به ورزشکار کمک می کند که پس از درمان دستی به منطقه آسیب دیده مقداری ثبات بیشتری بدهد و به عضلات و لیگامانت یک شانس برای بازسازی و برداشتن فشار از ناحیه مورد نظر داده شود.

برای اصلاح
کنزیوتیپ همچنین به اصلاح و ایجاد تعادل در بدن کمک می کند. اگر بخشی از بدن شما نامتعادل و ناتراز است (مثلا دولا دولا راه رفتن) کنزیوتیپ می تواند بدن را به تراز دلخواه برساند و ورزشکار این حس اصلاح در بدن را احساس کند.تناسب آگونیست و آنتاگونیستی بدن موجب کاهش درد بدن می شود و کمک می کند که بعد از فعالیت مفاصل سریعتر ریکاوری شوند.

برای درد 
کنزیوتیپ نیز در کاهش درد برخی از مناطق بدن موثر است. اکثر ورزشکاران معمولا به درد کمر مبتلا هستند. پس از درمان، برای کاهش درد و ناراحتی می توان کنزیوتیپ را در محل آسیب اعمال کرد. اگر در محل آسیب کبودی یا تورم وجود داشته باشد، کنزیوتیپ به عنوان یک روش موثر می تواند در تخلیه مایعات از طریق مجاری لنفاوی کمک کند و بدن را با کاهش تورم از کبودی خلاص کند.

برای مسابقات
ممکن است ورزشکاران قبل از یک رویداد ورزشی به استفاده از کنزیوتیپ در بیش از یک محل از بدن احتیاج داشته باشند. اکثر ورزشکاران یا در معرض آسیب هایی همچون پیچ خوردگی مچ پا و آسیب کشکی زانو هستند یا به آن مبتلا هستند. اگرورزشکار قصد دارد که در یک مسابقه شرکت کند کنیزیوتیپ را میتوان در محل آسیب دیده یا در معرض آسیب قرار داده و به جلوگیری از آسیب کمک کرد و ورزشکار را از جراحی های احتمالی در آینده و یا بیماری های پس از مسابقه نجات داد.

فایل pdf معرفی کنزیوتیپ توضیحات بیشتر را با دانلود فایل pdf معرفی کنزیوتیپ مطالعه نمایید.
 
logo-samandehi
ایمیل شرکت: info@owj1.com