menuordersearch
owj1.com

آیا زنان نسبت به مردان باید متفاوت تمرین کنند؟

تماس با ما پاسخگوی سریع 09106454535
جستجو
۱۳۹۵/۵/۲۵ دوشنبه
(0)
(0)
آیا زنان نسبت به مردان باید متفاوت تمرین کنند؟
آیا زنان نسبت به مردان باید متفاوت تمرین کنند؟
? Women should train differently thanMan? What do you think

آیا زنان نسبت به مردان باید متفاوت تمرین کنند؟
برای داشتن اندامی لاغر و ورزشکاری هیچ راهی جز بهره‌مندی از مقدار مناسبی عضله و کاهش درصد چربی بدن نیست. کاهش درصد چربی بدن وظیفه‌ی اصلی رژیم‌های غذایی است؛اما بهترین راه برای ساخت عضلات چیست؟
البته که معلوم است، تمرین با وزنه! و شما ممکن است به هیچ وجه شگفت زده نشوید وقتی که ما، تمرین با وزنه‌های سنگین را به شما پیشنهاد می‌دهیم. البته هم اکنون می‌توانیم مخالفت‌های شما را بشنویم، ”زنان نباید با وزنه‌های سنگین تمرین کنند برای اینکه نمی‌خواهند بزرگ و حجیم به نظر بیایند“ درست است؟
خب این طرز فکر اشتباه است. برای زنان به طور وحشتناکی مشکل است که بخواهند اندامی بزرگ و حجیم مانند مردان داشته باشند، صرف نظر از اینکه چقدر تمرینات سختی را انجام می‌دهند.
هورمونی که به صورت مستقیم باعث رشد عضلات می‌شود، تستوسترون نام دارد که میانگین سطح تستوسترون در بدن زنان نزدیک به 5 تا 10 درصدِ سطح این هورمون در مردان است
در یک تحقیق میزان هورمون تستوسترون ترشح شده پس از تمرین در بدن مردان 45 برابر بیشتر از زنان بود. این شما را شگفت زده نخواهد کرد اگر بفهمید که تمرینات مقاومتی هم نیز سطح تستوسترون را در بدن زنان افزایش نمی‌دهد. تنها یک هورمون رشد دهنده به نام اسرادیول (نوعی از استروژن‌ها) و کورتیزول است که افزایش پیدا می‌کند.
logo-samandehi
ایمیل شرکت: info@owj1.com