menuordersearch
owj1.com

تمرین با شکم خالی باعث کاهش چربی‌های ناحیه شکم خواهد شد؟

تماس با ما پاسخگوی سریع 09106454535
جستجو
۱۳۹۵/۵/۲۵ دوشنبه
(0)
(0)
تمرین با شکم خالی باعث کاهش چربی‌های ناحیه شکم خواهد شد؟
تمرین با شکم خالی باعث کاهش چربی‌های ناحیه شکم خواهد شد؟
 ?FASTED TRAINING HELPS REDUCE ABDOMINAL FAT, WHO knows
 
تمرین با شکم خالی باعث کاهش چربی‌های ناحیه شکم خواهد شد؟

هنگامی که شما غذا می‌خورید بدنتان آن را به مواد مختلف تجزیه می‌کند که یکی از این مواد گلوکز یا قند خون است. بدن شما همچنین هورمون انسولین ترشح می‌کند که به کبد، عضله و بافت‌های چربی شما دستور می‌دهد که گلوکز را از خون گرفته و آن را ذخیره کند.کبد و ماهیچه‌های شما گلوکز را به صورت موادی به نام گلیکوژن ذخیرهمی‌کند و سلول‌های چربی نیز گلوکز را به صورت موادی به نام تری گلیسیرید ذخیره می‌کند. ذخایر گلیکوژن، اندازهسلول‌های عضلانی و ذخایر تری گلیسیرید سلول‌های چربی را افزایش خواهند داد؛که این افزایش سلول‌های چربی سبب بزرگ شدن خط کمر (به زبان ساده‌تر جایی که کمربند خود را می‌بندید) شما خواهد شد.
هنگامی که غذا می‌خورید چربی سوزی اتفاق نمی‌افتد. در این زمان بدن شما از گلوکز موجود در خون به عنوان منابع انرژی استفاده می‌کند و مابقی آن را ذخیره می‌کند. بسته به مقداری که شما غذا می‌خورید، این مرحله می‌تواند تا چندین ساعت ادامه یابد.
حال، هنگامی که مواد غذایی خورده شده جذب شدند، سطح انسولین بدن کاهش پیدا می‌کند. پس از آن بدن احساس می‌کند که انرژی در حال تمام شدن است؛بنابراین شروع به مصرف چربی به عنوان منبع انرژی می‌کند. هر روز این مراحل اتفاق میافتد؛ ذخیره کردن مواد غذایی خورده شده و استفاده از آنان به عنوان منبع انرژی.
هنگامی که انسولین در سطح طبیعی خودش است، بدن شما در حالت ناشتا قرار دارد؛بنابراین متکی به استفاده از منابع انرژی ذخیره شده می‌شود. بعد از صرفِ یک وعده غذایی متوسط، 2 تا 3 ساعت طول خواهد کشید؛که بدنشما وارد این مرحله شود. هنگامی که تمرین و فعالیت بدنی در این مرحله انجام شود نیز سوزاندن چربی افزایش می‌یابد.
تمرینات با وزنه نیز در این مرحله به صورت خاصی مؤثر است. تحقیقات نشان داده‌اند که تمرینات با وزنه در این مرحله (ناشتا بودن) باعث می‌شود که وعده‌ی غذایی مصرفی پس از تمرین تأثیرات آنابولیکی (سازندگی) بیشتری داشته باشد. (آنابولیک= به عنوان مثال هورمون انسولین یک هورمون آنابولیکی است که سبب پر شدن ذخایر گلیکوژنی عضله می‌شود).
مرحله ناشتا بودن همچنین برای داشت شکمی 6 تکه نیز مفید است، زیرا سبب افزایش جریان خون در بافت‌های شکمی شده که در نتیجه تجمع چربی را در این ناحیه مشکل می‌سازد.
logo-samandehi
ایمیل شرکت: info@owj1.com