menuordersearch
owj1.com

چگونه چربی سوزی را فعال کنیم؟

تماس با ما پاسخگوی سریع 09106454535
جستجو
۱۳۹۵/۵/۲۵ دوشنبه
(0)
(0)
چگونه چربی سوزی را فعال کنیم؟
چگونه چربی سوزی را فعال کنیم؟
موتور چربی سوزی را چطور روشن کنیم
جالب توجه است که ترشح هورمون کورتیزول که با طلوع خورشید افزایش می‌یابد و با افزایش آن ترشح هورمون رشد کاهش می‌یابد، بنابراین وقتی فردی روز می‌خوابد، مقدار ترشح هورمون کورتیزول در بدنش افزایش و ترشح هورمون رشد کاهش می‌یابد. بدن آماده فعالیت است و چون این هورمون اجازه افزایش به ترشح هورمون رشد را نمی‌دهد فرد از خواب روز احساس خستگی و حتی سردرد می‌کند.
بسته به شدت فعالیتی که انجام می‌دهید؛ در هنگام تمرین، شما هم چربی و هم کربوهیدرات می‌سوزانید. یک فعالیت با شدت بسیار پایین مانند قدم زدن، از ذخایر چربی به عنوان منبع اصلی انرژی استفاده می‌کند، در حالی که فعالیت‌های شدید مانند دو‌های سرعت، بیشترِ انرژی خود را از ذخایر کربوهیدرات دریافت می‌کنند. در تمرینات با 60% توان، بدن شما تقریباً نیمی از انرژی خود را از چربی‌ها و نیمی را از ذخایر کربوهیدرات برداشت می‌کند.(به این دلیل است که مربیان ادعا می‌کنند باید در حدود 60 تا 70 درصدِ توان خود تمرین کنید.)
تحقیقات دانشگاه‌هایی مانند Laval University, Baylor College of Medicine,and University of New South Wales می‌باشند که نشان داده‌اند فعالیت‌های کوتاه‌ مدت با شدت بالا نسبت به تمرینات با شدت پایین، نتایج بهتری در مبحث چربی سوزی کسب کرده‌اند.
اگرچه هنوز مکانیزم دقیق اینکه چگونه تمرینات با شدت بالا از تمرینات با شدت پایین پیشی گرفتند معلوم نیست؛ اما دانشمندان چند عامل را به صورت زیر دسته‌بندی کرده‌اند:
  • افزایش سوخت‌وساز تا 24 ساعت پس از تمرین
  • افزایش حساسیت عضلات نسبت به هورمون انسولین
  • سوخت‌وساز بیشتر چربی در عضلات
  • تحریک قابل توجه سطح هورمون رشد(به چربی سوزی کمک می‌کند)
  • جلوگیری از اشتهای پس از تمرین
telegram
logo-samandehi
ایمیل شرکت: info@owj1.com